Babička zo susedstva

Máte nad 50 rokov a bývate v Bratislave? Chýbajú vám vnúčatá? Radi by ste venovali pár hodín do týždňa rodine s deťmi vo svojom okolí? Staňte sa náhradnou babičkou!

O projekte

Projekt Babička zo susedstva má za cieľ rozbehnúť koncept "Náhradní babička", ktorý úspešne funguje v českých mestách a prepája mladé rodiny so seniorkami v susedstve.

Prihlásiť sa môžu rodiny v Bratislave, ktoré by chceli obohatiť svoj život o kontakt so seniorkou z okolia.
Zároveň hľadáme aktívne ženy po 50-ke, ktoré by dobrovoľne venovali svoj čas a skúsenosti mladej rodine na pár hodín týždenne. Môže ísť o hru s deťmi, čítanie, odprevadenie na krúžok či čas na ihrisku.

Babička zo susedstva je zastrešená občianskym združením Aktivitka, Herlianska 45, Bratislava.


Ako sa zapojiť?

Tlačidlo "CHCEM SA STAŤ NÁHRADNOU BABIČKOU" Vás presmeruje na elektronický formulár, ktorý vyplníte.

Na základe vyplneného formulára a preferencii aktivít, miesta a času, budú záujemcovia a záujemkyne kontaktovaní s návrhom najvhodnejšieho prepojenia. 

Po prepojení si bližšiu formu a čas rodina a babička dohadujú individuálne. Dôležité je však dodržať dobrovoľnosť zapojenia. 

Kto je za tým?

Daniela Nemcová
Daniela Nemcová

Volám sa Danka a som z Ružinova. Pracujem v neziskovom sektore na tvorbe vzdelávacích programov a vytvárala som stratégie pre firemnú filantropiu a spravovala firemné nadačné fondy.

Momentálne som na materskej dovolenke a rozbieham projekt Babička zo susedstva

Projekt sa stal súčasťou o.z. Aktivitka, v rámci ktorej som zodpovedná za komunikáciu a rozvoj programu Babička zo susedstva.


Potrebujete viac informácií?

info@babickazosusedstva.sk 

0903 437 462